• sözlük kızlarının fotoğrafları

  .
  bir takım fotoğraflardır.

  (#38193592) önce bunu yazıp
  (#38236244) sonra böyle yapmak niye ki..
  35 -3 ... mel mel bakan gibson
 • kelle paça içen kız

  .
  Benim. Ne var yani işkembe de içerim.
  3 -1 ... peynirlipogaca
 • ben hayır dersem oyumun gideceği yer kandil dir

  .
  Şüphesiz ki Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Pakistan dönüşü uçakta yaptığı açıklamadır.

  tamamı şöyle hatta :
  --spoiler--

  Nitekim ben vatandaşımıza, 'Böyle bir yanlışa düşmeyin' diyorum. Ben hayır dersem, oyumun gideceği yer Kandil'dir. Hayır dersem bu ülkede gideceğimiz yer istikrarsızlıktır. Hayır dersem, benim oyumun gideceği yer, güven ortamının ortadan kaybolmasıdır.'Hayır' demek, eşittir çukur; 'Hayır' demek eşittir, o çukurların altında açılan şehirler demektir.

  --spoiler--

  peki 14 senedir yöneten sizlersiniz. 14 senedir parlementer sistemle başımızdasınız.

  14 senedir güven ortamını niye sağlayamadınız?
  neden o çukurların açılmasına izin verdiniz?
  neden askerler valilerin talimatı olmadan göreve çıkamadılar?
  neden pkk'nın silahlanmasına göz yumdunuz?
  neden habur'dan bunları içeri aldınız?
  neden oslo'da görüştünüz?
  neden kurmaylarınız "biz abdullah öcalan ile namaz kılardık" dedi?
  neden 29 ekim'de kobani için ypglilerin bu ülke sınırlarından geçişine izin verdiniz?
  Neden adamların lahmacun parasını bile bu devlet ödedi?
  Neden barzani ve şiwan ile megri megri yaptınız?
  neden abdullah öcalan sinevizyon ile diyarbakır halkına seslendi?
  neden ahmet davutoğlu ben " serok ahmet" im dedi?
  neden havaalanımıza kürdistan paçavrasını astırdınız?
  neden sayın öcalan demeyi suç olmaktan çıkardınız?
  neden bebek katilinin adı zamanla ve sırayla imralı, sayın öcalan'a evrildi?
  neden birkaç mehmet şehit oldu diye tbmm'yi toplamadınız?

  neden ya ? neden neden neden.

  siz bunları yaparken karşı çıkan bizler, şimdi gelip bu sisteme hayır dediğimiz için kandilci oluyoruz öyle mi?

  hadi canım. sende.
  109 -4 ... totonok folmondoko boton gomo
 • canlı yayında intiharlarda dikkat çeken detay

  .
  2-3 tane canlı yayında intihar eden gencin videosunu izledim.

  (bkz: erdoğan ceren)

  (bkz: Oğuzhan Kaloğlu)

  dikkatimi çeken videolarda arkada çalan şarkılar, hepsi rap tarzı müzikler. pek ilgilendiğim bir tür olmadığı için şarkıları ve kimin söylediğini bilmiyorum. ama ne bok anlatıyorlar arkadaş bunlar şarkılarında, bu çocukları uçurumun eşiğine getirecek kadar, nasıl bir motivasyon sağlıyor.

  açıp dinleyeyim dedim bir kaç tane kafayı yedim, saçma salak sözler. ütopik saçma sapan bir hayat tezahürü var.
  müzik desen müzik değil, sanat desen alakası yok. edebi değerleri sıfır. ama işte bu çocuklar bu sözlerden etkileniyor.

  oysa bu çocuklara sabahattin ali'yi ilk okulda okuttursan, raif efendi'yi bir okuttursan böyle olmazlardı. çünkü o zaman sevmenin değerini, karşılıksız sevmeyi anlayabilirlerdi.

  edebiyat bu yüzden önemli. saçma sapan edebi değeri olmayan sözleri bu çocuklara fast food gibi ulaştırıyorlar.

  çocuklarınıza, yeğenlerinize, kardeşlerinize sabahattin ali'yi, sait faik'i, yaşar kemal'i okutun. sonra ileride ne olacağını böyle tahmin bile edemiyorsunuz.
  50 -4 ... duvardakicivi
 • fethi sekin i şehit edenler hayır diyor

  .
  Kendi seçmenlerinin anayasadan bir bok anlamadığını kendiside biliyor. O yüzden seçmene teorik bilgi vermekten çok "onlar hayır diyor siz evet diyin" demeye getiriyorlar.

  Haklılar, bu kadar salak seçmene sahip olsam kotayı yükseltip daha başka şekilde oy isterdim.
  75 -10 ... isbara
 • 30 yaşında bekar olmak

  .
  Eksiklik değildir. Herkes evlenmeli diye bir kural da yok.

  Geçen gün hastanede bir teyze musallat oldu bana. Hani 5 dakika bile konuşmadan oturamayan teyzelerden . başladı ahiret soruları sormaya. Sohbet en son şuraya geldi :

  - hamile misin? Yaş kaç ?

  + yaşım ..

  - sen çok geç kalmışsın ama olmadı demek ki hımm hayırlısı.

  + yok teyze, biz özellikle bekledik.
  Okuldu , askerlikti derken anca.

  - E benim kızım 20 yaşında ilk çocuğunu yaptı. Sonra ikinciyi yaptı. Şimdi 3. Çocuğa hamile çok zor geçiyor hamileliği.

  + kaç yaşındaki kızın ?

  - 31 yaşında.

  + ee daha yaşı da gençmiş neden zor geçiyor ki hamileliği ?

  Şu konuşmadan anladığım her zamanki gibi erken yaşta evlenip anne olan kadınların erken yaşta yorulup , yaşlanmaları. Kesinlikle bu tespitim her zaman geçerli. Ne kadar erkenden evlenip çocuk yapan gördüysem hepsi 35 ' e kadar kırış kırış oldular bile. Bir çocuk yapmak bile kadının hayatını fazlasıyla değiştiriyor.

  Hiçbir şey için acele etmenize gerek yok. Ha istiyorsanız erken anne olun ama göze alın her şeyi. Erken evlenin , onca yükün altına girin.
  Özellikle erkekler 30 yaşına kadar evlenmiyorlar ama yaşı küçük bir kızla evlenmek istiyorlar. Sonra da " kadınlar erken çöküyor , erkekler kolay kolay yaşlanmıyor " diyorlar.
  Bunların hepsi hikaye. Kadına çektirirseniz tabi erkenden çöker.
  Insaatta çalışan erkekle ofis erkeğinin elleri aynı oranda mı kırışır ?

  Evliliği hayatınızı güzelleştirecekse yapın. Zorlaştıracaksa gerek yok şayet.
  7 -2 ... sicarim o cevdet in agzina
 • hayvanlar gibi sevişmek istemek

  .
  Bugün bununla ilgili bir makale okudum kanım dondu. Hayvanlar süt ile yavrularını beslerken sevişmek istemiyor diye bebeklerini öldüren hayvanlar varmış.

  Hayvanlar yavruları ile oksitosin denen hormonla bağ kuruyormus. Disiler bakmış bebekleri ölüyor baba ile de bağ kurmuş ve baba bebekleri korumuş. Makale diyor ki aşk böyle başlar.
  4 -1 ... thirty eight
 • yaran capsler

  .
  yaran capsler
  18 ... meyyus
 • fazla kilonun neden yağ değil şeker

  .
  iliklerine kadar doğru olan önerme. sadece şeker değil, aşırı karbonhidratlı, nişastalı ürünlerin şeker kaynaklı olduğundan vücutta aynı etkiyi yarattığını bilmek gerekir.

  bir hafta şeker yemeyin, yediğiniz tatlıları bile şekerinden bitirmekte zorlanırsınız.
  yemekte pilav yemeyin, 2 saat sonra "tatlııı" diye acıkmazsınız bile.
  6 ... neden hagi
 • nereden aldıysan oraya git diyen bakkal

  .
  vakti olan varsa okusun; bıyıklı'nın yazıdğı bir yazı, baya komik.

  doritos cips aldıydım migros'tan dün. evde cips paketini açtığımda, 330 ml pepsi kola kazandığıma dair bir kupon çıktı içinden. odama gidip, kuponu bugün giyeceğim gömleğin cebine koydum ve salona geçtim.

  sabah evden çıktım ve birtakım işlerimi hallettikten sonra evin yolunu tutmuşken, alt sokağımızdaki bir bakkalın camekanında “yüz binlerce pepsi hediye” yazılı bir poster gördüm ve cebimdeki kupon aklıma geldi. birden heyecanlandım, çünkü para vermeden bedava bir şey alacaktım ve bu ana çok yakındım. içten içe çekiniyordum, bakkal beni azarlayabilirdi, bana beleşçi diyebilirdi, bedava kola için 40 takla attığıma dair aşağılayıcı ithamlarla insanlık onurumu ayaklar altına alabilirdi. ama o kola benim hakkımdı. frito lay gıda san. ve tic. a.ş'nin müşterilerine tanıdığı bir haktı bu, çekinmenin, utanmanın alemi yoktu. tüm cesaretimi toplayıp bakkala girdim ve selamun aleyküm dememe kalmadan 37 ekran tv'de halk tv'nin açık olduğunu gördüm ve selam deyip kestim. selamun dedikten sonra televizyonu görseydim geri dönüşüm olmazdı ve aleyküm de demek zorunda kalırdım bu da bedava kolamı daha başından kaybedeceğim manasına geliyordu, çünkü bana gıcık olacaktı. kafadan, ne alacaksa alsa da gibtir olup gitse denecek bir müşteri sınıfına girecektim top sakallı bakkalın nazarında. selam dedi. dan diye kuponu uzatıp bedava kola kazanmışım verir misiniz diyemedim. dükkanın ucunua kadar yürüdüm raflara bakarak. bir şeyler düşünmeliydim. öyle armut gibi kuponu uzatıp kolamı istersem bana tutulabilirdi.

  kafamda bazı planlamalar yaptım. düşündüm, ölçtüm, biçtim tarttım. evet bu hak bana frito lay gıda san. ve tic. a.ş'nin tanımış olduğu bir haktı ama adamdan direkt bedava kola istemek, mne bileyim, bana da fırsatçılık ve beleşcilik gibi geldi. bi tane eti cin almaya karar verdim. 50 kuruştu zaten, o 50 kuruşu uzatırken, böyle yarım ağızla, sanki verse de olur vermese de olur kafasında olduğumu sanacakmışcasına, sanki kendisinin de bedava kolayı vermeme ihtimali yokmuşcasına, son derece doğal bi şekilde kuponu da uzatıp bedava kolamı alırım diye hesap ettim.

  bi müşteri vardı çıktı, 50 kuruşu uzattım, üstüne de kuponu koydum, bi de şu kuponda bedava şey varmış herhalde gibi bi şey dedim, tam hatırlamıyorum, umrumda değilmiş gibi davrandım yani, ısrarcı olduğumu anlarsa hepten ayar olabilirdi bana, yok biz vermiyoz onu dedi. ben beynimden vurulmuşa döndüm, peki deyip çıkacaktım ama bu haksızlığa karşı sessiz kalmak işime gelmiyordu, direnmeye karar verdim.

  hee camekanda bedava yazısını gördüm de ondan şeaptım dedim, ben cipsleri rafa dizerken toptancı kafasına göre asmış onu dedi, sizin rızanız olmadan asamaz ki, assa bile sökebilirdiniz dedim, ya kaldı işte çıkarmadım bi daha, toptancı uğramadı, promosyon kolası diye sana dolaptaki kolayı mı vereyim, para verip kola isteyene ne vereceğim dedi. haklısınız ama ben bu kolayı hak ettim, cips aldım ve frito lay gıda san. ve tic. a.ş bana bu cipsten 330 ml kola kazandığıma dair bir kupon hediye etti ve kuponda yazılan esaslara göre siz bana bu kolayı vermekle yükümlüsünüz dedim. bu hindi gibi kabarmaya başladı, kardeşim asabımı bozma yok kola mola, nerden aldıysan git o versin beleş kolanı dedi. ben de sinirlenmeye başladım. ben bunu süpermarketten aldım ve süpermarketler bu kampanyaya dahil değil, anlaşmalı olan bakkal, büfe vs gibi yerlerden kolanızı alabilirsiniz şeklinde ifadeler var dedim kuponda ve masadan kuponu alıp ilgili kısımları kendisine de okuttum, bak burda yazıyor diye. yok benim anlaşmam filan dedi. ama camekanınızda bu kampanyaya dahil olduğunuzu gösterir bir poster asılı ve az önce, “sana promosyon kolası diye dolaptan kola verirsem” şeklinde bi ifadeniz oldu, demek ki daha önce bazı kimselere bu bedava kolalardan vermişsiniz, galiba siz bu kampanyayı kafanıza göre etkinleştirip kafanıza göre feshediyorsunuz dememe kalmadan başka bir müşteri girip, omzumun üstünden sanki ben orda yokmuşumcasına 20 tl uzatıp uzun marlboro istedi, bakkal, benden esirgediği tatlı dili sigara isteyen müşterisine sonuna kadar bahşediyordu, beni pgibolojik olarak yıldırabileceğini sandı. gereksiz bir samimiyete girmiş, lüzumsuz bir sohbete tutuşmuştu sigara isteyen müşteri ile, beni hiçe sayıyordu. o esnada birkaç müşteri daha içeri girdi, ben dışarı çıktım ve bi sigara yaktım, içeriye müşteriler girip çıkıyordu.

  15 dakika filan geçmişti, bakkalda müşteri kalmadığı bir anda tekrar kapıya yöneldim ve içeri girdim, şimdi nasıl yapıcaz bu işi abi dedim, resmi dili kenara bırakıp, kanına girmeye çalışacaktım. neyi nası yapcaz dedi, bedava kolam vardı, az önce konuşmuştuk, aliym mi dolaptan bi tane dedim, yok dedi, gelmiyo toptancı, 4 senedir ondan mal alıyorum, hukukumuz var diye hatır gönülden kesmiyorum ticareti ama savsaklıyor, ne cipse ne kolaya geliyor, c.tesi gelecekti salı oldu yok, satacak kola yok, veremem bedava kola dedi. peki abi allah rızası için cevap ver, samimi soruyorum, sizin aranızdaki kişisel husumetin, anlaşmazlıkların ceremesini ben çekmek zorunda mıyım, belli ki sen bu toptancı ile ihtilafa düşmüşsün, sana inat olsun diye sistematik bi yıldırma, ayar etme politikası izliyor, sen, ayağın alışmış, hak hukuk vs diye ticareti kesmiyorsun bu da ona güveniyor, velhasılı aranızda bi problem var ama frito lay gıda san. ve tic. a.ş'nin kuponlara yazdığı esaslarda bakkal ile toptancı arasındaki ihtilafi durumlarda bakkalın müşteriye kola vermeme hakkı saklıdır diye bi ifade yok, yani kameti uzatmayayım senin toptancı ile arandaki ticari kriz benim zerre kadar s*kimde değil, sen bana bu kolayı vereceksin, adamın asabını bozma, çıkar ver şu kolayı, s*kmiym vilayetini a*kodumun çocuğu, senin hayatını s*kerim ulan kahpenin çıkardığı, karısının kızının ırzına çöktüğümün, top sakalını s*ktiğimin kancığı diye saydırasım geldi ama yapamadım, korktum. başka bir müşteri geldi, ben yine dışarı çıktım, yine 10-15 dk dışarda zaman geçirdim, sigara filan, bi de içerden iskemle çekmiştim.

  içerde yine müşteri kalmadı, kapının ağzına gittim, önündeki bulmacayı çözüyordu bakkal. kedi gibi kafamı uzattım kapıdan, içeri doğru, miyavvvv dedim, oralı olmadı bakkal, ğırrrrrr, miyavvvvvv diye huysuz kedi sesi çıkardım, kafayı kaldırdı, göz göze geldik, ben göz çaktım, sevimli sevimli sırıttım, bunu da bi gülme tuttu, yüzünde oluşan bu mütebessim ifadeden arka alıp, tazı gibi fırladım içeri. masayı aştım, yanına yanaştım, çömelip hizasına indim, gömleğinin yakasıyla oynayarak, kulağına doğru yanaştım, seri şekilde nefes almaya başladım, kulağına çarpıp tekrar dudağımda seken nefesim, benim bile içimi ürpertiyordu. “neden kolamı vermiyorsun tatlılık?” dedim. git al a*kodumun musibeti, al gibtir git, dolaptan al, 2 litre al, yolunu s*kem, al bi de ice tea al dedi. sinirlendim, senin lütfunu s*kerim anası kaşar, ben senden sadaka istemiyorum, hakkımı istiyorum, frito lay gıda san. ve tic. a.ş'nin bana tanıdığı bedava kola hakkından faydalanmak istiyorum, sen kimsin de bana öyle müstehzi müstehzi, bahşeder, lütfeder gibi, köpeğe kemik atar gibi git al dolaptan filan diyebiliyorsun, kimsin ulan sen top sakalını s*ktimin kulamparası, babası şehven ekmiş, anası sehven sıçmış kahpe dölü dedim. o sırada halk tv de son dakika geçti, fetöden biri gözaltına mı ne alınmış , bu da bi anda ona dikkat kesildi, alın aq alın kim var kim yok alın diye saydırmaya başladı, ben hemen mevzuya uyandım, telefondan kaydı açtım, hükümete filan sallamaya başladı, fetocu fetocu darbe sevici şeyler söyledi, normalde bu şekilde elde edilen delilin hükmü yok ama ohal mohal bi kılıfına uydurup atarlar dedim bu gavur kırmasını kodese. velhasıl emniyete ihbar etmeye karar verdim soysuz bini o anda. kola mola da gözümde değildi artık. neyse abi iyi günler deyip sezercik gibi koşa koşa çıktım ordan.
  2 ... successor
 • 5000 lira verseler sözlüğü bırakır mısın

  .
  5000 lira ben vereyim bir daha muhatap olmayalim cevabini verecegim sorudur..

  gideri yaptik hesap numarasini nereye yaziyoruz simdi ??
  14 ... mel mel bakan gibson
 • 12 tane sıkma yiyip 1 lt kola içmek

  .
  Allah affetsin de aydınınki sıkma değil sıçma gibi olmuş, adananınkini yemiştim çok güzeldir.
  5 -1 ... mustakbel doktor
 • leonardo dicaprio nun nusrete gitmesi

  .
  Arda kuraldır o dedirten durum.
  19 -3 ... sozleriyle alkis alan yazar
 • imam hatipler kapatılsın

  .
  imam hatipler kapatılsın
  11 -2 ... jimmy tudeski
 • zuhal topal la hanife hanım

  .
  allahın gücüne gitmesin ama hakikatten mide bulantısına sebep olmakta olan oluşumdur. şunun başlığına 4.entirim oldu sanırım bu.. yazmakta istemiyorum ama hakikatten bu kadar naylon bir tip olamaz ya her yerinden sahtelik yapmacıklık yalan ve şımarıklık akıyor..

  zaman zaman okuyorum yazılanları ve yanılmadığımı görüyorum bir insan düşün ki 1 tane seveni olmasın sanırım "allah müstehakını versin" lafındaki müstehak buna verilmiş bu beden ile..
  15 ... mel mel bakan gibson